Jézus Szíve Plébánia
Orosháza

FŐMENÜ

Kedves Orosháziak! A nehézségek ellenére is békés, boldog, örömteli húsvétot kívánok, mivel Krisztus feltámadt! Győzött az élet! Győz a jó a világban! Tartsunk össze! Mindannyian testvérek vagyunk Krisztusban!

Alleluja!

Egyház Anyja - könyörögj érettünk!

Lelki áldozás és Erdő Péter imádsága járványok idején itt!!

Járványügyi óvintézkedések a templomban
(részletek a püspöki intézkedésekből)

• A szenteltvíztartó legyen üres, száraz, gyakran fertőtlenített (mivel sokan gépiesen, rutinból is hozzáérhetnek).
  • A templom bejáratánál kézfertőtlenítésre alkalmas szer legyen elhelyezve.
  • 65 év feletti hívek nincsenek „eltiltva”, de lehetőleg ne vegyenek részt a szentmisén saját érdekükben és a közösség védelmében. A szentmisén való részvétel kötelezettsége alóli felmentés továbbra is érvényben van mindenki számára.
  • Szájmaszk használata kötelező (a pap és a kántor kivételével).
  • Lehetőleg minél kevesebb közösségi ének legyen a szentmisén.
  • Csak minden második padot vagy széksort használják, megfelelő (2 m) távolság betartásával. Szorosan egymás mellett csak az egy háztartásban élők üljenek.
  • Az áldoztatás csak kézbe történhet, úgy hogy az áldoztató ne érjen az áldozó kezéhez. Az áldoztatónak szájmaszkot kell viselnie áldoztatáskor (a papnak is).
  • Perselyezés ne legyen, az adományokat a szentmise végén a kijárat közelében elhelyezett gyűjtőládába vagy kosárba tegyék a hívek. Érdemes ott a plébánia bankszámlaszámát feltüntető lapokat is elhelyezni, mely rámutat a banki átutalás lehetőségére.
  • A járványhelyzetre vonatkozó többi rendelkezés változatlan.

Szeged, 2020. május 7.

Dr. Kiss-Rigó László
püspök

Rövidfilm templomunkról

A debreceni DALÁRDA énekei templomunkban

Megjelent a Katolikus tudósító 2019. karácsonyi száma!

MUSTÁRMAGazin gyerekújság

2019. év 1. száma!

Látogatók száma: 1312.

Frissítve: 2020-06-01

Fontos

Kedves Látogatók! 2015. szeptember 26-án elindult az orosházi Jézus Szíve Plébánia honlapja. Folyamatosan frissítem. Látogasson el honlapunkra gyakran! Jó böngészést!

Iványi László
tb. kanonok,
esperesplébános

Új fényképek a fényképalbumban:

Iskolásaink passiója

Bérmálás